O marce JOMA

Marka JOMA to przedsiębiorstwo powstałe w Hiszpani z siedzibą firmy w małym miasteczku Portillo-de-Toledo niedaleko administracyjnego centrum prowincji Toledo, specjalizujące się w produkcji sportowej odzieży oraz obuwia.

1965 był to rok w którym Fructuoso Lopez założył firmę. Rozpoczęli produkcje mając tylko 8 pracowników, w krótkim czasie zyskując reputacje producenta pewnego jakościowo obuwia piłkarskiego, strojów, odzieży sportowej i codziennej. Hiszpania 1992 był to rok w którym Joma znalazła się na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży obuwia piłkarskiego. 1997 rok Joma została liderem w sprzedaży obuwia piłkarskiego oraz odzieży dla futsalu poprzez wprowadzenie nowych rodzajów sprzętu; przy pomocy czołowych specjalistów i zawodników. Mała firma w 2000 roku przekształciła się w nowoczesny zakład, stworzyła własne centrum naukowo-badawcze opracowywane są tam nowe typy obuwia sportowego przy współpracy z „Towarzystwem badania obuwia” w Toledo oraz instytutem biomechaniki w walencji.

W latach obecnych JOMA posiada wiele spółek-córek m.in. w USA, Niemczech, Chinach, Meksyku, Hongkongu, Panamie. Jest już firmą międzynarodową i posiada opracowaną dystrybucje swoich towarów w ponad 70 krajach na całym świecie. Firma produkuje obecnie męską, damską oraz dziecięcą odzież sportową i obuwie przeznaczone dla takich dyscyplin sportowych jak: piłka nożna, tenis, fitness, lekkoatletyka, futsal.

Przykłady klubów korzystających ze strojów JOMA:
Swansea City AFC, Atalanta Bergamo, Empoli FC, Arminia Bielefeld, RCD Espanyol Barcelona, Villarreal CF, Getafe CF, CD Leganes, Granada CF, Toulouse FC, Wisła Can-Pack Kraków, Polski Cukier Toruń.

Oficjalna strona producenta:
www.joma-sport.com